Zázračná kustovnice čínská neboli goji

Pokud jste ještě neobjevili a neochutnali kustovnici čínskou neboli goji v jakékoliv její podobě, je nejvyšší čas to napravit. Přinese totiž vašemu tělu spoustu užitku. Už od pradávna jsou totiž známé jejich pozitivní účinky na lidské zdraví. Stačí jen pár kousků denně a dodáte tak vašemu tělu spoustu cenných látek. Kustovnici mohou v menší míře konzumovat také děti, a to od 3 let věku. Můžete tak třeba podpořit jejich imunitu ve školkovém věku. Má totiž i pro děti velice příjemnou, nasládlou chuť podobnou třeba rozinkám, proto i pro děti bude konzumace goji velice vítaná.

goja

Způsoby konzumování kustovnice:

·         v sušené formě (k dostání v obchodech se zdravou výživou, ale i v běžných prodejních sítích potravin)
·         šťáva z goji
·         sušené plody lze přidávat do smoothie drinků, kaší, jogurtu, atd. nebo je jíst jen tak samotné
Kustovnice čínská neboli goji obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků a působí tak velice pozitivně na lidský organismus, a to v různých oblastech. Výčet pozitivních účinků konzumace těchto plodů je opravdu dlouhý a goji tak nalezne svoje uplatnění při různých zdravotních obtížích. A v jakých oblastech konkrétně vám může konzumace kustovnice čínské pomoci?

ÚČINKY KUSTOVNICE ČÍNSKÉ NA NAŠD ZDRAVÍ

–          pozitivní vliv na imunitní systém, zlepšuje obranyschopnost
–          čistí ledviny a játra
–          zlepšuje zažívání a působí tak proti mnoha střevním problémům
–          působí proti stresu a bolestem hlavy
–          zlepšuje zrak
–          zpomalují stárnutí organismu
–          zlepšuje kvalitu spánku
–          snižuje krevní tlak
–          snižuje cholesterol

bobule

Zpestřete si váš jídelníček a zařaďte do něj tuto superpotravinu, kterou si můžete ochutit různé potraviny nebo si ji můžete dopřát jen tak, v sušené podobě. Jistě zachutná vám i vašim dětem a uděláte tak velké plus pro vaše zdraví.