Onemocnění hlubokého žilního systému

Křečové žíly se mohou projevovat též doprovodnými příznaky, jako jsou:

o   metličkové žíly

o   otoky nohou

o   bolest v nohou

o   mravenčení

o   únavnost a tíha nohou

o   časté záněty neboli tromboflebitida

Onemocnění se vyskytuje zejména u dolních končetin, neboť jsou vystaveny velikému tlaku. Onemocnění nohou křečové žíly má několik druhů:

o   Jsou to křečové žíly povrchové, které neporušují hluboký žilní systém uvnitř těla. Toto postižení se neprojevuje zprohýbáním žil.

o   Postižení hlubokého žilního systému, který se potom rozlišuje podle toho, které žíly vnitřního systému jsou postiženy.

nohy


Žilní nedostatečnost a její příčiny


Krev, která odtéká ze žil dolních končetin vzhůru k srdci, čelí tlaku gravitace. Žíly dolních končetin jsou v tomto případě zatíženy hydrostatickým tlakem. Čím vyšší je však aktivita svalů dolních končetin u zdravých osob, tím více svaly pomáhají pumpovat krev z nohou k srdci a tím snižovat vnitro žilní tlak. Příčiny, které vznik křečových žil způsobují, jsou potom:

o   nedostatek pohybu

o   absence vlákniny v těle

o   kouření

o   obezita a nadváha

o   nošení příliš těsných, nebo škrtících oděvů

o   boty na vysokém podpatku

o   překládání nohy přes nohu

Příčiny se mohou vzájemně kombinovat. Pokud jsou povrchové žíly přetěžovány velkým objemem krve, nebo pokud je narušena pevnost žilních stěn, začínají se vakovitě rozšiřovat. Proto neváhejte a  https://www.monas.cz/osvobodte-vase-nohy-od-krecovych-zil.

opalování


Dědičnost jako faktor


Dalším důležitým faktorem je vrozená dědičná porucha funkce žil a žilních chlopní. V tomto případě vzniká městnání krve z hlubokého žilního systému do povrchového žilního systému. Ten začne být přetěžován a dochází k vakovitému rozšiřování povrchových žil.

Křečové žíly a jejich průběh probíhá dlouhodobě. Jak se onemocnění rozvíjí, postupně se objevují další a další selhávání žilních chlopní. Může docházet i k zánětům povrchových žil.

Onemocnění hlubokého žilního systému
4.7 (93.33%)3