Hemoroidy lze léčit více způsoby

Lidé mají při výskytu hemoroidů velice často obavy právě z návštěvy lékaře. Bojí se nebo se stydí. To však nejsou podstatné důvody k tomu, abyste návštěvu do nekonečna odkládali. Navíc je potřeba si uvědomit, že čím delší dobu budete čekat, tím budou horší nejen vaše bolesti, ale tím delší může být i pozdní léčba.
Navštivte proto lékaře již během výskytu prvních příznaků. Mezi hlavní příznaky patří krvácení, nebo vznik velkého bolestivého uzle okolo konečníku. Jestliže se u vás něco takového objeví, neváhejte a jděte k lékaři ihned. Při včasné návštěvě vám lékař většinou dokáže pomoct prostřednictvím několika malých ambulantních zákroků. Co je však velice důležité – ve většině případů není nutná ani hospitalizace či dlouhodobá pracovní neschopnost. Tudíž se vrátíte k vašemu běžnému životu za poměrně krátkou dobu.

břicho

Rozlišujeme tři typy léčby hemoroidů

Konzervativní léčba – význam je samozřejmě skrytý již ve slově konzervativní. Jedná se spíše o preventivní metody, v rámci které se člověk snaží zabránit vzniku samotných problémů. Jak? Hlavní je dostatečná hygiena, pít dostatečné množství tekutiny a jíst velké množství vlákniny. K tomu se doporučují masti nebo čípky, které si budete pravidelně aplikovat.
Ambulantní zákroky– ambulantní zákroky jsou poměrně nebolestivé, jsou vykonány v podstatě na počkání, přičemž není nutná hospitalizace ani dlouhodobá pracovní neschopnost, což lze považovat za obrovskou výhodu. Lze ji vykonat několika způsoby –

  • Podvázání hemoroidů gumovým kroužkem,
  • Zničení uzlu teplem,
  • Zničení uzlu mrazem,
  • Zničení uzlu proudem, díky kterému se scvrkne,
  • Zničení s pomocí infračervených paprsků.

pozadí

Operativní metody– ty jsou již trošku náročnější. Zejména proto, že vyžadují hospitalizaci a následnou pracovní neschopnost. Mohou být prováděny laserem či skalpelem. Vše se odvíjí podle velikosti postiženého místa. Tudíž postupy jsou velice individuální.